لایف کوچینگ چیست؟

کوچ زندگی، شخصی است حرفه ای که به شما کمک می کند به اهدافتان برسید یا در زندگیتان تغییر ایجاد کنید. آنها کمک می کنند فراتر از محدویتهایتان بروید و در زمینه هایی از زندگیتان که نیاز به تغییر دارند، شروع به برداشتن قدمهایی کنید که دوست دارید. لایف کوچ شما را در طول فرآیند کوچینگ به جلو می برد و با سوال پرسیدن کمک می کنید کشف کنید که به چه اقداماتی نیاز دارید تا به اهداف و رویاهایتان برسید. سپس آنها به عنوان یک همکار و شریک، نقش بزرگی در انگیزه دادن، پیاده کردن استراتژی و هدایت شما به سمت اهدافتان بازی می کنند. هدف آنها این است که کمک کنند شما به اهدافتان به بهترین، راحت ترین، قابل دسترس ترین صورت برسید. لایف کوچ بسیار بیشتر از  یک مشاور است، آنها از اول تا پایان رسیدن به اهدافتان در کنار شما قدم برمیدارند.

انگیزه بخش:

 یک لایف کوچ منبع انگیره بخشی و الهام بخشی است که به شما فشاری را که نیاز دارید تا به حداکثر توانمندی های خود برسید اعمال می کند. شما ممکن است همین الان هم اهداف مشخصی داشته باشید اما به یک راهنما و یک فشار بیرونی نیاز دارید تا به آنها برسید. لایف کوچ مثل یک معلم خصوصی است که برای اهداف خودتان استخدامش می کنید. آنها تخصص لازم را از سازمانهای بین المللی کسب کرده اند و آمورشهای لازم را دیده اند تا کوچ شما در رسیدن به اهداف شخصی و شغلیتان باشند. آنها در هر قدم این مسیر با شما هستند و کمک می کنند تا در مسیر بمانید و بر موانع غلبه کنید  و انگیزه ادامه دادن پیدا کنید.

استراتژیست:

استراتژی موثر چیزی است که لایف کوچ بسیار خوب می تواند شما را در ان یاری دهد. یکی از اولین کارهای یک لایف کوچ در دیدار باشما این است که از شما سوالات مشخص در مورد چیزی که می خواهید به آن برسید می پرسد و تمرکز شما را دوباره به سمت خواسته تان می برد تا متوجه شوید که آیا واقعا در راه درست ارزشهایتان قدم برمیدارد. قسمتی از کاری که لایف کوچ انجام می دهد این است که شما را سریعتر و با تلاش کمتر، به هدفتان می رساند. بهره وری کلید تغییرات سودمند و پایدار است.

شریک مسئولیت پذیر:

یک لایف کوچ کسی است که شما را در طول رسیدن به اهدافتان همیشه مسئولیت پذیر نگه می دارد و تغییرات مثبت در شما ایجاد می کند. آنها ارتباطشان با شما را حفظ می کنند و مطمئن می شوند که پیشرفت و حرکت رو به جلوی شما را در سراسر مسیر با شما چک کنند.

شما ممکن است تمایل داشته باشی که به فامیل یا خانواده یا یک دوست اهدافتان را بگویئد تا آنها شما را نسبت به اهداف مسئولیت پذیر نگه دارند ولی استفاده از این مورد ممکن است بر روابط شما تاثیر سو بگذارد و یا اینکه انها ممکن است نتوانند این مورد را به خوبی انجام دهند زیار نمی دانند چگونه میشود یک شریک مسئولیت پذیر بود.

لایف کوچ اجازه نمی هد رویای شما شکست بخورد، او شما را مسئولیت پذیر تر نگه می دارد ت چیزی کهب ه زبان می آورید را به عمل بیندازید و شما هم پرانگیزه تر می شوید تا به رسیدن به هدفتان را نه تنها با حرف بلکه با عمل هم به وی نشان دهید.

یک لایف کوچ کمکتان می کنید در طول مسیر گام بردارید، زمانی که به موانع می رسید شما را هدایت می کند، هنگامی که در چاله ای گیر می افتید به شما انگیزه حرکت می دهد، وقتی به اهدافتان رسیدید شما را تشویق می کند و سپس شما را به چالش می کشد تا از ان اهداف هم فراتر بروید و به چیزی بیشتر دست پیدا کنید.

یک لایف کوچ دقیقا چه کاری می کند؟

وی کمک می کند تا اهدافتان را مشخص کنید.

مشخص کردن اهداف یکی از سخت ترین کارهایی است که شما در زمان تغیرات جدید و ایجاد چیزی جدید در زندگی باید انجام دهید. لایف کوچ برای اینکه رویاها و آرزوهایتان را معنی کنید و آنها را به اهداف قابل لمس درآورید بهترین شخص است. آنها کمک می کنند که همزمان با قلب و عقلتان در تماس باشید تا بهترین راهی را که هر دوی آنها به شما می گویند پیدا کنید. شناسایی، هدایت، و مدیریت اهداف برای تبدیل آنها به واقعیت چیزی است که لایف کوچها به بهترین صورت آن را انجام می دهند.

شما ممکن است ایده هایی از چیزی که می خواهید، داشته باشید ولی تبدیل انها به اهداف قابل دسترس بسیار سخت است. یا ممکن است فکر کنید اهداف مشخصی دارید اما بعدا بفهمید که این چیزی نیست که می خواهید و یا این هدف شدنی نیست و شما اشتباه فکر می کردید. این جایی است که یک لایف کوچ به کمک شما می اید تا از اول ایده ها و اهدافتان را ارزش گذاری کنید و آنها را به اهداف SMART  تبدیل کنید تا زندگیتان را تغییر دهد و انگیزه ای برای حرکت رو به جلو ایجاد کند.

وی کمک می کند به اهدافتان برسید.

لایف کوچ کمک می کند تا به اهدافتان برسید، تغییرات جدید ایجاد کنید، و رویاهایتان را زندگی کنید. کوچ کمک می کند از جایی که الان در زندگی ایستاده اید به جایی که می خواهید به انجا برسید بروید. به عبارت دیگر شغل انها این است که به شما کمک کنند که از نقطه A  به نقطه B برسید.کوچ شما کسی است که شما را حمایت می کند، انگیزه می دد و شما را برای رسیدن به اهدافتان مسئولیت پذیر نگه می دارد.

وی شما را راهنمایی می کند تا از موانع و چالش ها عبور کنید.

یک لایف کوچ کمک می کند که زندگیتان را به جلو ببرید و رضایت، شادی و توانگری را پیدا کنید. آنها کمک می کنند تا با دقت موانعی را پیدا کنید که شما را گیر انداخته اند و از آنها عبور کنید.

آنها همچینین در مواقعی که زندگی شما در حال گذار است به کمک شما می آیند: پیدا کردن یک شغل جدید یا ایجاد یک رابطه جدید. شما ممکن است آنها را تسهیل کننده تغییرات یا کاتالیزور شجاعت بنامید!

وی به شما این اجازه را می دهد که به دنبال رویاهایتان بروید.

شاید به دنبال تایید و تصویب اهدافتان از سمت دیگران هستید تا بتوانید اولین قدم بزرگ را بردارید، نصیحت و بازخورد خانواده و دوستان می تواند کمک کننده باشد اما حرفه ای نیست و به ندرت بی طرفانه است. یک لایف کوچ ، شخصی است که از زندگی شخصی شما جداست و می تواند واقعا به ایده ها و اهداف شما نگاهی بیندازد و بنابراین قادر است تایید حرفه ای تری به شما بدهد تا بتوانید اقداماتتان را در جهت درست شروع کنید.

وی به شما آموزش می دهد که چگونه برای خودتان تصمیمات درست بگیرید.

وقتی به دنبال یک لایف کوچ هستید، معمولا به این معناست که برای تصمیم گیری احتیاج به کمک دارید. این تصمیم ممکن است برای اولویت هدفگذاری یا چه اقدامی را اول انجام دهید باشد یا حتی اینکه آیا در ابتدای امر دنبال این هدف بروم یا نه. یکی از بهترین چیزهایی که یک لایف کوچ می تواند انجام دهد این است که شما را به انواع روشها و تاکتیک ها مجهز کند که به شما کمک کند تصمیم درست را برای خودتان و برای آینده تان بگیرید. آنها از طریق مشکلی که دارید شما را از به جلو هدایت می کنند اما کمک می کنند در ذهن خود راه حل مسائل و مشکلات را بیابید و از این به بعد، برای بقیه زندگیتان تغییر در تفکر و تصمیم گیریتان  ایجاد کنید زیرا شما از این به بعد تفاوت را احساس کرده اید.

یک لایف کوچ چه کاری نمی کند:

کوچها معمولا به شما مشاوره نمی دهند و یا نمی گویند چه کاری را باید انجام دهید. آنها می کوشند خودتان به راه حل درونی درست برای مشکلاتتان دست پیدا کنید. و با بحث، طوفان فکری، سوالات قوی، بازخورد درست و انعکاس انچه از شما می شنوند شما را به راه حلهای درونی هدایت می کنند.

اهداف
باور مرکزی
شناخت رسالت فردی
5 پاسخ
 1. فریبا
  فریبا گفته:

  سلام،خوبید؟وقتتون بخیر
  من نیمساعت پیش واژه لایف کوچینگ روشنیدم
  دوست دارم با قوانین وشرایط همکاریشون آشنا بشم
  لطفا افراد مطمئن وخبره روبهم معرفی کنید
  ضمنا اگه فضولی نیست،میخوام بدونم شما نتیجه مثبت گرفتید؟
  هزینه مالی این همکاری چقدره؟
  ممنون از لطف ومهربونیتون،،
  فریبا🙏🙏🌷🌷

  پاسخ
  • نازنین سخاوتی
   نازنین سخاوتی گفته:

   به سادگی 🙂
   کافیه در گوگل سرچ کنید کوچینگ، کوچ، مربی زندگی. شما به لیستی از سایتهای افراد کوچ می رسید. راه دوم سرچ در آکادمی کوچینگ فارسی هستش که لیست افرادی رو که در اون آکامی درس خونده اند برای شما منتشر می کنه. (البته این مورد فقط محدود به خود شاگردان و فارغ التحصیلان اکادمیه). راه سوم اینه که به من ایمیل بزنید تا لیستی از دوستان کوچ خودم رو برای شما ارسال کنم.
   در هر صورت از هر طریقی کوچ پیدا کردید، لطفا سوابق، مدارک و تجربیاتش رو حتما بررسی کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress spam blocked by CleanTalk.