تفاوت بین افراد موفق و دیگران

پنج کاری که افراد فوق موفق قبل از ساعت ۸ صبح انجام می دهند

نازنین سخاوتی

تفاوت بین افراد موفق و دیگران در این است که چطور ساعات روزشان را برنامه‌ریزی می‌کنند. همه ما ساعات مشخصی در طی روز زمان‌داریم اما باید از این ساعات به‌صورت بهینه استفاده کنیم. بهترین راه بهینه کردن تمام‌روز این است که صبح زود بیدار شوید و قبل از اینکه با دیگران وارد تعاملات روزانه شوید مدتی را برای خودتان وقت بگذارید. زیرا در این زمان شما تمرکز و کنترل بیشتری بر روی زمانتان دارید و با ایجاد چند عادت صبحگاهی موفق می‌توانید بهره‌وری روزانه‌تان را بیشتر کنید و به اصطلاح “روزتان را بسازید.”

جیم ران می‌گوید: موفقیت چیزی است که شما با چیزی که هستید جذب می‌کنید. اگر چیز بیشتری می‌خواهید، بیشتر شوید.

 

  • ورزش: بین سلامتی جسمی و سلامتی ذهنی ارتباط مستقیمی وجود دارد. ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ورزش صبحگاهی می‌تواند شمارا سرحال کند و انرژی روزانه شمارا تأمین کنید. پیاده‌روی، یوگا، دو و یا ورزش‌های سنگین‌تر. همان‌طور که می‌دانید و در کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی نیز آورده شده است، قدم‌های کوچک در طول زمان می‌توانند به یک اتفاق بزرگ ختم شوند. اگر بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ورزش را در برنامه خودتان قرار دهید و هرروز این کار را به‌صورت عادت صبحگاهی انجام دهید می‌توانید در درازمدت اثرات فوق‌العاده آن را مشاهده نمایید.

  • مدیتیشن یا دعا کردن: اتصال به یک منبع بزرگ‌تر برای کسب آرامش. نماز خواندن. دعا کردن. مراقبه کردن. از راهی که برای شما راحت‌تر است این آرامش معنوی را احساس کنید. نیاز نیست روش‌های خاص مدیتیشن را بلد باشید فقط کافی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آرام درجایی بنشینید. چشم‌هایتان را ببندید. چندین نفس عمیق بکشید. به چیزها و یا افرادی فکر کنید که دوستشان دارید و به خاطرشان شکرگزار هستید. آرامش را احساس کنید و اجازه دهید این آرامش وجود شمارا فرابگیرد.

  • بررسی برنامه روز: افراد موفق برنامه روزشان را از شب قبل تنظیم می‌کنند. وظایف و کارهایی که باید انجام دهند. ملاقات‌ها و تلفن‌هایی که در لیست دارند. کارهای مهم و غیر فوری که در اولویتشان است. همه را از شب قبل برای فردا تنظیم می‌کنند و هرروز صبح با نگاه به این لیست و یادآوری زمان آن روزشان را شروع می‌کند. این کار کمک می‌کند که از سردرگمی، اهمال‌کاری و وقت تلف کردن جلوگیری شود. با یک لیست مشخص، شما دیگر درگیر کارهای فوری که هیچ ضرورتی هم ندارند نمی‎شوید و بهره‎وریتان را افزایش می‎دهید.

  • خوردن صبحانه مقوی. صبحانه‌ای سرشار از پروتئین به شما کمک می‌کند همه انرژی روزتان را تأمین کنید. شیر، تخم‌مرغ، میوه و سبزیجات تازه. عدسی و … صبحانه‌ای که بتواند پروتئین شمارا تأمین کند می‌تواند در طول روز شمارا سرحال نگه دارد و انرژی فیزیکی بدنتان را نیز تأمین کند. تنها یک لیوان چایی نمی‌تواند به شما کمک کند تا برای کارتان تمرکز کنید. بهتر است قبل از شروع روز صبحانه ای کامل بخورید و حتی از این زمان استفاده کنید و کنار همسر و فرزندانتان باشید.

  • مطالعه کردن: جمله‌ای معروف وجود دارد که می‌گوید ”leaders are readers” افراد فوق موفق می‌دانند که اگر بخواهند زندگی موفقی بسازند باید دانش و اطلاعاتشان را به‌روز کنند و بهترین راه کسب دانش مطالعه مستمر است. بیل گیتس سالانه ۵۰ کتاب مطالعه می‌کند. وارن بافت روزی ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ صفحه مطالعه می‌کند. مطالعه مستمر تفاوت بین افراد موفق و دیگران است.

 

ترتیب این موارد مهم نیست. شما می‌توانید با هرکدام که دوست دارید شروع کنید. می‌توانید موارد دیگری را نیز به این لیست اضافه کنید. مثلاً: گوش دادن به فایل‌های انگیزه‌بخش. وقت گذراندن با خانواده. تجسم و تصویرسازی اهداف و رؤیاها. نوشتن چند صفحه روزانه که از ایده‌ها و دغدغه‌ها و تراوشات ذهنی‌تان بنویسید.

 

نکته مهم این است که چک کردن ایمیل، چک کردن موبایل و شبکه‌های اجتماعی و هر چیزی که شمارا از زندگی خودتان جدا و با زندگی و نظرات دیگران درگیر می‌کند را در اول صبح هرگز انجام ندهید. زمان صبح برای شماست. این زمان را برای خودتان حفظ کنید.

 

محاسبه کنید که حدوداً چقدر زمان برای این موارد نیاز دارید و سپس محاسبه کنید که چه ساعتی باید بیدار شوید تا به همه این کارها برسید. به‌هرحال قبل از شروع کار روزانه شما باید این موارد را انجام داده باشید.

 

در کارگاه افزایش عملکرد که روز سه‌شنبه ۲۴ مهرماه برگزار می‌شود، ما در مورد عادت‌های افراد موفق بیشتر صحبت می‌کنیم. همین‌طور از روش‌هایی صحبت می‌کنیم که چطور تمرکزتان را بر روی اولویت‌هایتان حفظ کنید و با این کارها در طول روزتان برابر با یک هفته دستاورد داشته باشید.

لینک ثبت‌نام کارگاه: https://evnd.co/hzsrd

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress spam blocked by CleanTalk.