به این ۷ دلیل شما نیاز به یک کوچ دارید:

کوچینگ یک مفهوم نامتعارف نیست:

در ورزش نقش کوچ(مربی) برای توسعه تواناییهای قهرمان یا تیم کلیدی است.
ورزشکار اگر متعهد به بهبود و پیشرفت باشد قطعا به کوچ(مربی) نیاز دارد!
آنها تشخیص می دهند که تواناییها یا استعدادهای بالفعلی دارند و می خواهند این توانایی ها را در رشته ورزشی خودشان به سطوح بالاتری برسانند.
کاری که کوچ(مربی) انجام می دهد این است که از طریق یک فرآیند کمک می کند تا ورزشکار با این توانایی ها ارتباط برقرار کند و آنها را بیرون بکشد، و این موضوع به یک شور و شوق تبدیل می شود.

۱-مسئولیت پذیری
من معتقدم که این دلیل مهمترین چیزی است که چرا باید یک کوچ(مربی) داشت.
اگر شما بگوئید که قصد دارید کاری انجام بدهید،یک مربی خوب همراه شما پیگیری خواهد کرد، و اگر تعهدهای توافق شده انجام نشود، دلیل آن را پیگیری می کند.

یک کوچ :

 • ۱- آشکار و منظم در مورد عملکردتان صحبت می کند و شما را به سمت پیشرفت هل می دهد.
 • ۲-رفتار و عملکرد شما را تشویق و ترغیب می کند.
 • ۳-دلایل عملکرد ضعیفتان را کشف و شناسایی می کند و آنها را حذف می کند یا حداقل کاهش می دهد.
 • ۴-شما را به ارزیابی عملکرد خودتان به صورت منظم تشویق می کند.
 • ۵-اطمینان حاصل می کند که در مورد اهداف و انتظاراتتان شفاف هستید.

۲- تمرکز
یک کوچ(مربی) خوب در برنامه پیشرفت شخصی از شما حمایت می کند تا به طور شفاف نقشه ای از مسیر پیشرفت خود داشته باشید. او همچنین تمرکز شما را در هر مرحله از این طی این مسیر بر روی هدف حفظ خواهد کرد.
وقتی با چیزی در حال مبارزه کردن هستید، وسوسه می شوید تا از یک مرحله به مرحله بعدی بپرید. یک مربی اطمینان پیدا می کند که شما این کار را نخواهید کرد تا زمانی که به هدفهای تعیین شده برای آن مرحله دست یابید و به شما حمایت و انگیزه لازم برای این کار را می دهد.

۳-انگیزه
انگیزه نیروی محرکه همه اقدامات ماست. این احساس است که ما را به پیش رفتن وا می دارد و مجبورمان می کند در مسیر بمانیم حتی زمانی که اشتیاق اولیه از دست رفته است. گاهی اوقات همه ما نیاز داریم که یک افزایش انگیزه در زندگیمان ایجاد شود .
کوچ(مربی) کسی که است که به شما انگیزه می دهد و شما را تشویق می کند که به خودتان هم انگیزه بدهید.
اگر تا به حال آرزوی داشتن کسی در کنارتان را داشتیه اید که حامی ،هدایتگر و تشویق کننده شما باشد، یک مربی می تواند کمک بزرگی در این زمینه به شما بکند.

۴- منابع
یک کوچ(مربی) خوب با طیف وسیعی از ابزارها و تکنیکها به سراغ شما می آید که به شما کمک می کند تا به اهدافتان دست پیدا کنید. او همچنین شبکه خوبی از ارتباطات دارد و آن را با شما تقسیم می کند.
این می تواند شامل کتابهای زیاد، منابع صوتی و تصویری، منابع انلاین مفید و انسانهای مفید باشد.

۵- یک دیدگاه متفاوت
وقتی شما در میانه بازی خود هستید به کوچی(مربی) احتیاج دارید که چشم انداز وسیع تری در همه زمینه ها ایجاد کند. یک کوچ خوب شما را قادر می سازد تا با یک رویکرد تازه به مشکلات نگاه کنید.
گاهی اوقات ما اجازه می دهیم که احساساتمان رویای ما را تیره کنند و تصمیمهای ما را به لرزه اندازند. اما یک کوچ این دلبستگی عاطفی را ندارد و به شما یک نقطه نظر بی طرف خواهد داد.
همچنین یک کوچ اغلب اوقات درکی دارد که می تواند به دور اندیشی ما کمک کند.

۶- چالش
گاهی اوقات کسانی که در ارتباط نزدیکی با شما هستند، مثل دوستتان، همکارتان یا همسرتان نمی توانند شما را به چالش بکشند زیرا آنها نمی خواهند صخره ای برای قایق شما باشند. اما یک کوچ(مربی) خوب شما را در راههای مختلفی به چالش می کشد.
او شما را به چالش می کشد تا خودتان را به جلو هل بدهید و مسافتهای بیشتری را طی کنید.
او هر گونه عملکرد ضعیف و سستی را به چالش می کشد.
او ایده های شما را به هدف بررسی عمیق تر به چالش می کشد.
او نگرشهای منفی و طرز فکر های شکست را به چالش می کشد.

۷- بازخورد
زمانهای زیادی شما پی می برید که پیدا کردن کسی که بتوانی عمیق ترین احساسات خود را با او در میان بگذارید سخت است. یک کوچ(مربی) محیط امنی را برای شما فراهم می کند که تا درباره ترسها و نگرانی های خود صحبت کنید و به شما بازخوردی صادقانه و بی طرف می دهد.

زمان شما با مربی تان، زمانی برای تمرکز روی خودتان و روی پیشرفتتان است. مربی شما آرمانهای شما را به اندازه خودتان جدی می گیرد.

1 پاسخ
 1. مهدی نیک
  مهدی نیک گفته:

  سلام. به راستی همین طور است که خانم سخاوتی ذکر کردند. من در مدتی که از کوچ و راهنمایی ایشان استفاده میکنم خیلی راضی هستم و خیلی از کارها برای من راحتر شده اند.
  مهدی نیک

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress spam blocked by CleanTalk.