تعریف شکست

با شکست مثل یک دانشمند برخورد کنید؛ تعریف شکست را عوض کنید.

 تعریف شکست

تعریف شخصی شما از شکست چیست؟

من عادت داشتم شکست را یک اتفاق بد و یا پایان راه تصور کنم تا وقتی مقاله‌ای خواندم از یک دانشمند و دیدگاه‌های آن‌ها در مورد شکست و تعریف شکست را بررسی کردم. این تغییر دیدگاه در مورد شکست به من کمک کرد، امیدوارم به شما هم در این زمینه کمک کند.

چطور یک محقق و دانشمند با شکست برخورد می‌کند؟ و ما چه چیزی می‌توانیم از این رویکرد یاد بگیریم.

وقتی دانشمندی، پژوهشی را جلو می‌برد، نتیجه‌های مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. بعضی از این نتیجه‌ها مثبت هستند و بعضی منفی، اما همه‌چیز به‌سادگی در مورد اطلاعات است. هر نتیجه‌ای قسمتی از اطلاعات است که در دستیابی به نتیجه نهایی به وی کمک می‌کند.
و این دقیقا کاری است که یک دانشمند با شکست می‌کند: یک اطلاعات دیگر.

اما متأسفانه جامعه ما طور دیگری در مورد شکست نظر می‌دهد. برای اکثر ما شکست نشانه‌ای است از شخصیت و فردی که هستیم.
شکست خوردن در یک آزمون، یعنی شما به‌اندازه کافی باهوش نیستید. شکست خوردن در تناسب‌اندام یعنی شما دوست‌داشتنی نیستید. شکست در کسب‌وکار یعنی شما به‌اندازه کافی تلاش نکرده‌اید. شکست در هنر یعنی شما خلاق نیستید. و همین‌طور در بقیه چیزها.
اما برای یک دانشمند، نتایج منفی به معنی این نیست که او دانشمند بدی است!! درواقع دقیقه برعکس این است. اثبات اینکه فرضیه‌ای غلط است به همان اندازه که ثابت شود درست است، مهم است زیرا می‌توان از آن چیزهای زیادی یاد گرفت.

 

شکست شما به‌سادگی اطلاعاتی است که به شما کمک می‌کند جواب درست را پیدا کنید.

شکست خوردن

 

 

شکست بهایی است که برای درست شدن باید پرداخت.

 

اما هیچ‌کدام از این حرف‌هایی که من زدم به این معنی نیست که شکست یک سرگرمی است و یا شما باید عمداً به دنبال شکست بگردید. در حقیقت، شما باید تلاش کنید به درست‌ترین شکل ممکن موفق شوید و شکست اصلاً یک تفریح و سرگرمی نیست. اما به یک دلیل ساده شکست همیشه جزئی از مسیر رشد شما خواهد بود:

 

وقتی تمرکز خود را بر ایجاد یک عادت جدید، یادگیری یک مهارت جدید یا ایجاد یک شغل جدید به هر شکلی می‌گذارید، در حال تجربه کردن یک موضوع جدید هستید و اگر بخواهید از این تجربه جواب درست بگیرید گاهی اوقات شما باید نتیجه منفی را ببینید.

 

این دقیقا چیزی است که هر دانشمندی در هر تحقیق جدید برایش اتفاق می‌افتد.
ست گادین می‌گوید: شکست بهایی است که برای درست شدن باید پرداخت.
با شکست مثل یک دانشمند برخورد کنید. شکست، شخصیت شما نیست. موفقیت هم نیست. شکست و موفقیت اطلاعاتی هستند که به شما برای “در مسیر درست قرار گرفتن” کمک می‌کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress spam blocked by CleanTalk.