چطور با انگیزه بمانیم

متأسفانه در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که بحران بزرگ اقتصادی ما را احاطه کرده است و هرروز از هر طرف اخبار بد می‌شنویم. کوچک و بزرگ، بخش بزرگی از اخبار ما را اتفاقات بد تشکیل داده است. در جمع‌های خانوادگی و دوستانه درگروهای اجتماعی و در هر جمعی از اخبار بد و بحران اقتصادی و آینده‌ای نگران‌کننده صحبت می‌کنیم و می‌شنویم.

اما درنهایت

انتخاب اینکه در چه سطح انرژی بمانیم دست ماست. شما می‌دانید که هر احساسی یک سطح فرکانس انرژی دارد . مثلاً ناامیدی، غم، شکایت و غر زدن، سطوح پایین انرژی و لذت و شادی و عشق و سپاس‌گزاری سطوح بالای انرژی هستند. شما حتی اگر آدمی باشید که در سطوح بالای انرژی است وقتی به مدت طولانی در معرض اخبار منفی قرار می‌گیرید انرژی شما به سطح پایین نزول می‌کند. این تغییر انرژی بر روی زندگی شما اثرمی گذارد و به‌مرور متوجه می‌شوید :۱- استرس و نگرانی در ذهن شما بیشتر شده است. ۲- اتفاقات منفی را جذب می‌کنید چون کانون توجه شما تغییر کرده است. ۳- دستاوردها و موفقیت‌های شما کمتر شده است.

اما چه‌کاری از دست ما برمی‌آید. از طرفی مدام اخبار منفی می‌شنویم (حتی اگر نخواهیم) و از طرفی حفظ انگیزه و انرژی بالا برای ما سخت شده است.

 

کاری که من در این شرایط انتخاب کرده‌ام انجام دهم– البته قبلاً هم انجام می‌دادم ولی نه با این نظم فعلی- این است که قبل از اینکه روز خودم را شروع کنم مدت‌زمانی را فقط برای خودم صرف می‌کنم. به‌دوراز شبکه‌های اجتماعی و دزدان انرژی!! به‌دوراز هر چیز مزاحم و هر اخبار منفی یا حتی مثبت، زمانی را برای خودم صرف می‌کنم.

شاید فیلم انگیزشی ببینم. شاید موسیقی خیلی پرانرژی پخش‌کنم، مراقبه و مدیتیشن کنم، اهدافم را مرور می‌کنم، چشم‌انداز و دورنمایی که می‌خواهم را دوباره ترسیم و مرور می‌کنم. به‌اصطلاح خودم دوش انگیزه صبحگاهی می‌گیرم.

منفی‌ها و اخبار بد مثل کثیفی‌های هستند که هرلحظه به میدان انرژی اطراف ما می‌چسبند. و این وظیفه من است که این کثیفی‌ها را پاک‌کنم. راه شست و شوی این کثیفی‌ها “دوش انگیزه” است.

 

وصل شدن به منبع بینهایت هستی با مراقبه و مدیتیشن، جذب انرژی از این منبع بینهایت عشق، درک هدف نهایی زندگی و دلیل وجودی من بر روی زمین، مرور و یادآوری هرروزه این رسالت، دیدن انسان‌های موفق و باانگیزه و کسانی که شرایط بد را به نفع خودشان عوض کرده‌اند و استفاده از موسیقی‌های عالی می‌توانند یک پاک‌سازی اساسی و تازه شدن هرروزه باشند.

من اگر جسم کثیف داشته باشم به‌سادگی متوجه این کثیفی می‌شوم و به استحمام می‌پردازم ولی چرا حواسم به انرژی‌های کثیف اطرافم نیست و آلودگی‌هایی که روی هاله انرژی من قرارگرفته‌اند؟

از همین امروز شروع کنید و عادت دوش صبحگاهی انگیزه را در خودتان ایجاد کنید و تفاوت را ببینید. در ایجاد این عادت پایدار باشید تا تفاوت‌ها به‌مرور پدیدارشوند.

انتقاد

چطور با انتقاد دیگران مقابله کنیم؟

/
به‎تازگی مطلبی می‌خواندم درمورد اینکه چطور با انتقادهای دیگرا…
نقاط قوت

پرسشنامه نقاط قوت مارتین سلیگمن

/
پرسشنامه نقاط قوت سلیگمن، برگرفته از کتاب شکوفایی زندگی مارتین …
تفاوت بین افراد موفق و دیگران

پنج کاری که افراد فوق موفق قبل از ساعت 8 صبح انجام می دهند

/
نازنین سخاوتی تفاوت بین افراد موفق و دیگران در این است که چطور …
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress spam blocked by CleanTalk.